گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 
 
اخبار > سفیر جدید قبرس در تهران استوارنامه خود را به رئیس جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر جدید قبرس در تهران استوارنامه خود را به رئیس جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد

جناب آقای روحانی در دیدار سفیر جدید قبرس: تا زمانی که طرف‌ها در برجام به تعهداتشان پایبند باشند، ما هم پایبند می مانیم

رئیس‌جمهور در دیدار آقای «پتروس ت. ناکوزیس» سفیر جدید قبرس با بیان این که دو کشور از سابقه تمدنی بسیار دیرینه‌ای برخوردارند، اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی بین دو کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی وجود دارد که با ارتقای سطح روابط بانکی می‌توان جهشی در مناسبات اقتصادی ایجاد کرد.

رئیس جمهور برجام را در زمینه صلح ثبات و توسعه منطقه بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: تا زمانی که طرف‌های مذاکرات ما در برجام به تعهدات خود پایبند باشند ما نیز پایبند خواهیم ماند.

روحانی با تأکید بر لزوم توسعه روابط بانکی تهران و نیکوزیا و نقش آن در ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی دو کشور، تصریح کرد: برای توسعه همه جانبه روابط نیازمند وجود مناسبات بانکی مطلوب هستیم و همان طور که امروز با بسیاری از کشورهای اروپایی و منطقه‌ای همکاری‌های بانکی داریم، این نوع روابط می‌تواند بین تهران و نیکوزیا هم توسعه یابد.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر این که جمهوری اسلامی ایران خواهان صلح و توسعه در منطقه و جهان است، گفت: معتقدیم مشکل قبرس از طریق گفت و گو قابل حل و فصل است و ایران از استقلال و یکپارچگی قبرس حمایت می‌کند.

آقای «پتروس ت. ناکوزیس» سفیر جدید قبرس نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود روابط تهران – نیکوزیا را تاریخی و مستحکم توصیف کرد و با تقدیر از مواضع اصولی ایران در خصوص قبرس، گفت: قبرس از نقش بسیار مهم جمهوری اسلامی ایران در خصوص ترویج صلح و امنیت در منطقه و جهان کاملاً آگاه است و آن را قابل تحسین می‌داند.

سفیر جدید قبرس افزود: تهران و نیکوزیا هدف مشترکی دارند و آن برقراری صلح، آرامش و ثبات در منطقه است و معتقدیم برجام باید پابرجا بماند و این قرارداد می‌تواند به گسترش صلح و ثبات در منطقه کمک کند.

وی با تأکید بر اهتمام کشورش نسبت به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت: قبرس مصمم است در کلیه زمینه‌ها و از جمله مناسبات بانکی، روابط خود را با تهران گسترش دهد.


١٤:٢١ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠٠٢٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران