گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 
 
اخبار > سخنگوی وزارت امور خارجه بر از سرگیری مذاکرات برای حل مناقشه قبرس تاکید کرد / آمادگی ایران برای هرگونه کمک به روند حل و فصل مسایل


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی وزارت امور خارجه بر از سرگیری مذاکرات برای حل مناقشه قبرس تاکید کرد / آمادگی ایران برای هرگونه کمک به روند حل و فصل مسایل

آقای بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله قبرس از ابتدا تا کنون بر اساس یک موضع اصولی و ثابت بوده و از یکپارچگی قبرس حمایت نموده است. در همین چارچوب، دوره اخیر و دو ساله مذاکرات با علاقه و امید به ثمر بخش بودن، به دقت رصد شده و در فرصت های مقتضی ضمن شنیدن مواضع طرفین، دیدگاه های مشورتی به آنها ارائه شده است. پیشنهاد سال گذشته برای میزبانی مذاکرات در تهران در این چارچوب ارائه شد که مورد استقبال طرفین قرار گرفت. 

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از اهتمام دوساله رهبران طرفین، دبیرکل سازمان ملل و مقامات ارشد اتحادیه اروپایی، از پایان بی نتیجه مذاکرات کران مونتانو ابراز تاسف نموده و معتقد است توافقات طرفین در محورهای مختلف مورد مذاکره که طی دو سال گذشته بدست آمده، از ظرفیت کافی برای ادامه مذاکرات تا دستیابی به توافق کامل برخوردار است و نباید نادیده گرفته شود. 

وی با یادآوری مسئولیت طرفین، خاطر نشان کرد: سه کشور ضامن و جامعه جهانی برای کمک به صلح و ثبات در منطقه از طریق ادامه تلاش برای دستیابی به توافق در مسئله قبرس، موکدا توصیه به ازسرگیری مذاکرات می نماید. راه حل نهایی این معضل قدیمی باید بر اساس مبانی شناخته شده بین الملل و توافق طرفین بوده و ضمن احترام به تنوع فرهنگی جزیره، تامین کننده حقوق همه شهروندان باشد. بدون تردید تعامل خلاقانه همه اطراف مسئله برای تاسیس یک ساختار  سیاسی و امنیتی متناسب با تحولات روابط بین المللی موجب حل و فصل هرچه سریع تر مسئله خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر آمادگی ایران را برای کمک و ارائه مشورت اعلام و تاکید کرد: گفت و گو با معیار برد - برد، بهترین راه برای حل این گونه مسائل است.


١٤:١٦ - 1396/04/20    /    شماره : ٤٦٥٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران