گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 
 
اخبار > برگزاری بازارچه خیریه با همکاری سفارت ایران در قبرس و صلیب سرخ قبرس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری بازارچه خیریه با همکاری سفارت ایران در قبرس و صلیب سرخ قبرس

بازارچه نیکوکاری ایران با عرضه صنایع دستی تولیدی هنرمندان تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) کشورمان در آستانه جشن میلاد حضرت مسیح(ع) و سال نو میلادی در تالار باستانی فاماگوستا گیت شهر نیکوزیا پایتخت کشور قبرس برپا شد.

 

در آیین افتتاح این بازارچه نیکوکاری که با هدف کمک به نیازمندان و با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در نیکوزیا و صلیب سرخ قبرس در دو روز شنبه و یکشنبه دایر بود ، جمعی از مقامات و مسئولین قبرس، دیپلمات های خارجی و نیز جمع زیادی از مردم حضور داشتند.
جناب آقای رضا زبیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در قبرس در این مراسم، کمک به همنوعان را از وجوه مشترک ادیان الهی دانست و گفت: این کار نیکو در سخنان بزرگان و شاعران ایرانی مانند سعدی شیرازی نیز به نیکی منعکس شده است.

وی بهره گیری از ظرفیت این گونه اشتراکات را گام اساسی برای کمک به کاهش آلام مردمی در منطقه پرتنش خاورمیانه دانست و با تشریح فلسفه تشکیل و گستره بین المللی خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: صنایع دستی ایرانی عرضه شده در این نمایشگاه با حمایت کمیته امداد و توسط هنرمندان تحت پوشش این نهاد خیریه تولید شده است.

جناب آقای سیلوریس رئیس پارلمان قبرس نیز در این آیین، انگیزه برگزاری این بازار را تحسین و بر ضرورت گسترش این گونه خدمات تاکید کرد.

سرکار خانم فوتینی، رئیس صلیب سرخ قبرس و نیز جناب آقای یورکاجیس شهردار نیکوزیا نیز در سخنان کوتاهی از سفارت ایران در قبرس برای کمک به برگزاری این ابتکار انسانی قدردانی کردند .

در این مراسم خانم فوتینی لوح تقدیر صلیب سرخ را برای مشارکت در خدمات انسان دوستانه به سفیر ایران اهدا کرد.

گفتنی است کالاهای به نمایش درآمده در این بازارچه از تولیدات کمیته امداد امام خمینی(ره) که از سوی صلیب سرخ قبرس برای این منظور خریداری شده بود.

 


١١:٥١ - 1396/09/27    /    شماره : ٤٩١٦٢١    /    تعداد نمایش : ٥١٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران