گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 
 
اخبار > مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در قبرس


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در قبرس

مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در جمهوری قبرس با حضور مقامات ارشد قبرسی از جمله آقای کاسولیدس وزیر امور خارجه، جمعی از مقامات عالی رتبه قبرس، سفیران مقیم و نمایندگانی از محافل تجاری، فرهنگی و دانشگاهی برگزار شد. 
در این مراسم، رضا زبیب سفیر ج.ا.ایران در سخنانی با مرور تحولات مهم و برجسته سال جاری در ایران و منطقه، از جمله تایید مکرر اجرای تعهدات ج.ا.ایران در برجام توسط آژانس بین اللمللی انرژی اتمی و شکست داعش در منطقه با تلاش های ج.ا.ایران که مورد اذعان جامعه بین‌المللی قرار گرفته است، بر مسئولیت مشترک کشورهای منطقه در مقابله با اقدامات یکجانبه گرایانه امریکا که موجب تضعیف ثبات منطقه ای تاکیرد کرد. 
سفیر ایران با اشاره به پیشنهاد جناب آقای دکتر ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان برای ایجاد «منطقه ای قوی» از طریق همکاری مشترک امنیتی، افزود ج.ا.ایران برای دستیابی به این اهداف مهم دست دوستی و همبستگی به سوی همه همسایگان و ملت ها دراز می کند. 
سفیر کشورمان همچنین، در خصوص مسئله قبرس، با اظهار امیدواری نسبت به از سرگیری مذاکرات قبرس، بار دیگر حمایت اصولی کشورمان را از یکپارچگی قبرس در چارچوب یک فدراسیون دو منطقه ای و دو جامعه ای با برابری سیاسی اعلام کرد. 
یانیس کاسولیدس وزیر امور خارجه قبرس نیز در سخنرانی خود با اشاره به روابط دوستانه مبتنی بر احترام متقابل بین دو ملت و دو کشور ایران و قبرس، از روند رو به رشد همکاری های دو کشور ابراز خرسندی نمود و لزوم تقویت این تعاملات را در حوزه های اقتصادی، آموزش عالی و پارلمانی مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه قبرس، همچنین مراتب تشکر رئیس جمهور و دولت قبرس را از حمایت ها و مواضع اصولی ج.ا.ایران در مسئله قبرس اظهار داشت.
در حاشیه این مراسم، آثار فاخری از صنایع دستی ایران به همراه آثاری از نقاشی های استاد فخرالدین مخبری به نمایش گذاشته شده بود که مورد توجه میهمانان مراسم قرار گرفت.


١٧:٢٦ - 1396/11/23    /    شماره : ٥٠٠١٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٠٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران